Посуд, виготовлений зі скла, стає все більш популярним не тільки в столиці країни, а й інших містах. Це з тим, що у світі культура харчування змінюється разом із ритмом життя. А різноманітність колірних оформлень роблять скляний посуд привабливішим на полицях магазинах. Також стало помітно, що за кілька останніх десятиліть виробники змогли покращити технологію виготовлення, роблячи посуд міцнішим. Перед тим, як доповнити домашній набір посуду виробом зі скла, слід вивчити переваги та недоліки, а також правила догляду.
Переваги
- Практичність та тривалий термін служби. Скляний посуд купити краще для зберігання продуктів. Матеріал не передає шкідливих речовин їжі, залишається стійким до різних впливів і підходять для миття в посудомийній техніці.
- Не вбирає запахи їжі, не піддається деформації чи корозії.
- Екологічно безпечна. На відміну від інших матеріалів скло не виділяє небезпечні для здоров’я речовини.
- Висока теплостійкість. Можна використовувати для готування в мікрохвильовій печі або духовці. Страва не пригорає та не змінює своїх первісних смакових якостей.
- Дизайн. Посуд зі скла є одним з найкрасивіших і витончених. Її люблять ставити не лише на святковий стіл, а й у звичайні будні. Завдяки своєму вигляду, вона піднімає апетит та настрій.
- Великий вибір моделей. Різні виробники представляють на вибір величезну кількість сучасних та класичних моделей. Останнім часом найпопулярнішими стали фужери або келихи з кольорового скла, скляні чайники для заварювання, тортки, салатниці, вази і тарілки.
- Вигідна ціна. На відміну від кришталю, скляний посуд має доступну вартість, що відповідає якості виробу.
Недоліки
- Низька міцність. Скляний посуд легко розбивається під час падіння на кахель або будь-яке тверде покриття.
- Не переносить різких температурних перепадів та агресивних миючих засобів.
Правила догляду за скляним посудом
- Мити посуд скляний слід лише м’якою губкою з малою кількістю миючого засобу.
- Брудні опади на дні видаляють содою та оцтом.
- Для збереження блиску скла краще використовувати поєднання оцту та лимонного соку. При полосканні достатньо додати невелику кількість у воду.
- Посуд краще мити у воді температурою трохи вище за кімнатну. Та ж умова відноситься до посудомийної машини.
- Після миття посуду слід розміщувати на решітці для стікання води. Інакше на склі можуть залишитись помітні сліди від води.
- Під час полірування рекомендують використовувати тканину з м’якого матеріалу без ворсу. Для отримання максимально чистого посуду брати його потрібно одним рушником, а протирати іншим. Щоб перевірити чистоту, потрібно піднести посуд до світла.
Для зручного вибору та купівлі скляного посуду по всій території Україні, рекомендується розглянути асортимент інтернет-магазину посуду та декору «MirOk https://mirok.com.ua/steklyannaya-posuda/. Будь-який товар, що сподобався, можна придбати за пару кліків, скляна посуда надалі буде доставлена кур’єром або транспортною компанією.