О доме

Що потрібно знати про вінілові платівки

Що потрібно знати про вінілові платівкиВечори вінілу настільки популярні серед сучасної молоді, що цей музичний формат здається дітищем 21 століття, хоча це зовсім не так. Перша вінілова платівка з’явилася ще наприкінці 19 століття, нехай і наприкінці, тобто 1899 року. Піка популярності вони досягли в 70-80 роки 20 століття, але поява компакт-дисків мала покласти край цій епосі. Однак вініл успішно відродився, і тепер йому буквально поклоняється “покоління хіпстерів”.

Що слід знати меломанам про вініл

Люди, які колекціонують платівки https://jam-media.com.ua/ua/vinilovye-plastinki/, поділяють їх на дві категорії:

  • оригінали старого формату – зазвичай маються на увазі фірмові вироби, які випускалися на іншому звинуваченні американського японського чи німецького виробництва;
  • новий формат – це не тільки перевидання, оскільки багато молодих виконавців прагнуть випуститися у вінілі.

Існують також особливі класифікації за розміром, типом і навіть кольором, але це вже майже професійна інформація.

Що потрібно знати про вінілові платівки

Щодо кольору, але класикою вважається чорний. Проте покупцям також пропонуються і кольорові платівки, виготовлені з пасти. На ринку можна знайти повністю прозорі вироби, які використовуються для того, щоб пломбувати зображення – це може бути як малюнок, так і фотографія.

Що стосується форми, то, крім традиційних круглих, є і дуже незвичайні платівки – наприклад, трикутні або у вигляді метелика.

Цікаві факти про вінілові платівки

Так, саме на вінілі включалися записи для космічних сигналів, які мають познайомити інопланетян із людською цивілізацією. Мабуть, у такому разі немає нічого дивного в тому, що вінілові платівки сьогодні – це єдиний фізичний носій запису, який показує зростання продажів. Адже лише у найвідомішого бразильського колекціонера платівок їх понад вісім мільйонів – і там є не лише оригінали, а й новий вініл.

Існують також цікаві міфи про вінілові платівки. Один із них говорить, що кольоровий вініл нібито звучить гірше, ніж чорний через фоновий шум. Насправді так було того раніше – сучасні виробники суттєво покращили процес саме через високу популярність кольорових платівок. Тож сучасні платівки дають однаково гарну якість звуку, незалежно від кольору.

Цікаво, що в епоху цифрових носіїв вініл не просто залишається популярним – його популярність постійно зростає. Молоде покоління меломанів справді робить вибір на користь фізичних носіїв, попри високу доступність музики у цифровому форматі.

Спеціалізовані музичні магазини, які пропонують високоякісну вінілову продукцію для меломанів, процвітають, причому не лише кошт колекціонерів, а й коштом масового покупця. А це багато про що говорить – здається, світу дійсно потрібен вініл. Звичайно, є продюсери та групи, які думають, що такий підхід є непрактичним і не окупиться, але вони помиляються – і до того ж сильно. Насправді слухати музику на фізичному носії приємніше – хоча це й суб’єктивне відчуття, воно працює на продажі, причому дуже ефективно.