О доме

Хімчистка м’яких меблів: коли проводити та як проходить процес

Хімчистка м'яких меблівНавіть найякісніші м’які меблі поступово можуть приходити в непридатність, втрачають свій колишній привабливий вигляд. Поступово тканина починає темніти, деякі плями неможливо відмити. На меблях накопичується велика кількість пилу. Чищення меблів можна провести самостійно, але навряд чи вдасться досягти хорошого результату. Саме тому краще довірити справу фахівцям.

Коли потрібно проводити хімчистку

Іноді меблі не чистять роками, і на її поверхні накопичується велика кількість бактерій та мікробів. Якщо довго не чистити крісла і дивани, поступово на них з’являться плями, що в’їлися, яких вже неможливо буде позбутися.
Фахівці рекомендують проводити хімчистку не менше 2 разів на рік. Що стосується офісних меблів, то вони швидше приходять в непридатність, а значить і чистити їх треба в 2 рази частіше. Хімчистка меблів на дому потрібна обов’язково у таких випадках:

Якщо меблі експлуатують більше 2 років, її жодного разу не чистили. Усередині таких виробів може накопичуватись велика кількість пилу, можуть з’явитися пилові кліщі. Все це погано впливає на здоров’я людини, може спричинити алергію, погано позначитися на стані легень.

  • На поверхні меблів виникли складні плями, яких неможливо позбутися самостійно.
  • За час експлуатації меблі встигли просочитися жиром, тютюном та іншими неприємними запахами.
  • Якщо проводилося вологе прибирання, але після того з’явилися розлучення, меблі стали виглядати непривабливо.
  • При затиранні та засолюванні тканини не варто затягувати чистку, оскільки жир і волога поступово руйнує меблі, і в майбутньому її структуру вже не вдасться відновити.

Хімчистку потрібно проводити регулярно, їли меблі виготовлені з натуральної тканини та дерева. Наприклад, для роботи з меблями з натуральної шкіри потрібно використовувати неагресивні речовини, що чистять, які не містять віск. Працювати з такими меблями потрібно обережно, тому краще довірити цю справу професіоналові. Тим паче, що на таку послугу як хімчистка меблів ціна Київ дуже приваблива.

Як проводять хімчистку

Спочатку спеціаліст оглядає меблі, підбирає хімічні склади, метод чищення. Наприклад, деякі тканини можуть не витримати чищення агресивними речовинами та жорсткими щітками. Результат роботи залежить безпосередньо від професіоналізму майстра. Меблі чистять пилососом від пилу, прибирають дрібне сміття, якщо воно є. Потім вручну видаляють плями, що складно виводяться, якщо вони є, меблі промивають.
На наступному етапі необхідно провести загальне чищення. Спеціальний миючий склад наносять на поверхню всіх меблів, а потім ретельно змивають. На завершальному етапі меблі потрібно висушити. Для цього використовують спеціальне обладнання, яке допомагає швидко позбутися зайвої вологи.

Не завжди є можливість проводити хімчистку постійно, але чим частіше власник меблі це робитиме, тим довше вироби збережуть свій привабливий і пристойний зовнішній вигляд. Можна відправляти на хімчистку не тільки дивани, а й крісла, тахту, стільці з м’якою оббивкою, банкетки та інше. Хімчистка допоможе повернути оббивці яскравий відтінок, позбутися складних плям і неприємних запахів.