Здоровье

Аналіз на кашлюк

Аналіз на кашлюкБагато хто вважає кашлюк дитячою хворобою, яка рідко зустрічається та легко протікає. Насправді, це захворювання останнім часом стає серйозною проблемою в світі через тяжкий перебіг та наявність атипових форм. Тому дуже важливо своєчасно розпізнати кашлюк та розпочати його лікування. Далі розглянемо основні варіанти діагностики хвороби та їх специфіку.

Посів на мікрофлору

Дослідження на кашлюк проводиться в катаральному періоді (в перші дні після появи характерного кашлю). Його призначають після контакту з хворим на кашлюк, особливо, якщо це невакцинована дитина або невідомо, чи було їй зроблено щеплення.

Чутливість тесту залежить від якості та строку проведення дослідження й може становити 20-90%. При цьому за допомогою такого методу можна діагностувати кашлюк та паракашлюк.

У більш пізньому періоді або у разі прийому антибактеріальних препаратів результативність дослідження знижується. Здавати зразок для аналізу необхідно зранку натщесерце. Важливо не їсти та не пити перед забором біоматеріалу впродовж декількох годин.

Забір матеріалу для посіву проводиться декілька разів (2 дні поспіль або через день). Мазок беруть з поверхні ротоглотки, розміщуючи матеріал у поживному середовищі. Через декілька днів спеціаліст проводить лабораторне дослідження колоній бактерій. Попередній результат буде готовий через 3-5 днів, остаточний – через 5-7 днів. Детально про аналіз на кашлюк читайте тут https://nikolab.com.ua/uk/prices/725-2/.

Клінічний аналіз крові

Загальний аналіз крові призначається за наявності симптомів кашлюку (підвищення температури тіла, характерний кашель). Це дослідження може вказати на розвиток запального процесу, але, що саме стало його причиною, з його допомогою неможливо. У разі розвитку інфекції в крові хворого спостерігається підвищена кількість лейкоцитів та лімфоцитів, а швидкість осідання еритроцитів зберігається в межах норми. Тому, якщо у лікаря виникне підозра на кашлюк, він призначить пацієнту додаткове обстеження.

Аналіз на антитіла

Імуноферментний аналіз проводиться у разі підозри на розвиток кашлюку. Зазвичай його призначають на пізніх етапах розвитку (через 2-3 тижня після початку хвороби), коли бактеріологічне дослідження вже є неінформативним.

Для дослідження використовується венозна кров, яку необхідно взяти зранку натщесерце. З крові виділяють сироватку. Аналіз може бути якісним (позитивний або негативний результат) та кількісним (з визначенням титру). Антитіла до кашлюку з’являються в крові через 2-3 тижня після початку хвороби.

ПЦР-тестування при кашюку

Дослідження може проводитися в будь-який день впродовж перших 4 тижнів після початку захворювання. Матеріалом для вивчення є мазок з ротоглотки. Його необхідно брати не раніше, ніж через 2-3 години після останнього вживання їжі та пиття.

Під час дослідження визначаються специфічні ділянки ДНК збудника хвороби. Позитивний результат говорить про захворювання кашлюком або носійство бактерії.

Який тип аналізу проводити в конкретному випадку вирішує лікар. На кінцевий результат можуть впливати різні фактори (час проведення, якість підготовки, техніка забору матеріалу, умови транспортування, стан поживних середовищ тощо).

Зробити аналіз на кашлюк можна в будь-якому відділенні лабораторії Ніколаб https://nikolab.com.ua/uk/. Тут використовується сучасне обладнання та передові методики, що гарантує точність результатів.

Зверніть увагу! Дослідження може мати хибно позитивну відповідь при вагітності, у новонароджених та дітей молодше 18 місяців за умови наявності у них активного імунітету матері.

Яким би не був результат дослідження, після його отримання потрібна консультація лікаря, який зможе встановити точний діагноз, виходячи з отриманих даних, клінічної картини та фізикального огляду.