Здоровье

Хіміотерапія при раку молочної залози

Хіміотерапія при раку молочної залозиРак молочної залози – небезпечне жіноче захворювання. Найчастіше на них страждають жінки після 40 років. На щастя, воно піддається лікуванню. При ранній діагностиці та своєчасному лікуванні можна досягти хороших результатів. Виживання у цьому випадку досягає 80%.

Способи лікування

Найпоширенішим та найефективнішим способом лікування є хіміотерапія при раку молочної залози. В організм людини вводять спеціальні хімічні препарати, які зупиняють поділ ракових клітин та їх поширення організмом.

Щоб провести лікування максимально грамотно, потрібно звернутися за допомогою до досвідченого фахівця. Він проведе діагностику, візьме необхідні аналізи та вирішить, чи варто проводити хіміотерапію самостійно, чи потрібно додатково використовувати хірургічне втручання.

Існує два типи хіміотерапії:

  • Адьювантна – застосовується після операція для запобігання рецидивам та утворенню метастаз.
  • Неад’ювантна – необхідна для лікування локальних пухлин та припинення поділу ракових клітин.

Як проводять лікування

Щоб знайти ефективний спосіб лікування, потрібно поєднувати кілька препаратів і спостерігати за чутливістю пухлини. Організм кожної жінки по-різному реагує на конкретні медикаменти. Ефективність лікування залежить від стадії хвороби, стану імунітету.

Стабільного результату можна досягти, якщо поєднувати хімію з променевою терапією або оперативним втручанням. Якщо своєчасно провести всі маніпуляції та правильно підібрати препарати, можна вилікуватися навіть на запущеній стадії, помітно покращити стан та якість життя.

Хіміотерапія при раку молочної залози

Що таке «червона» хіміотерапія

Для лікування онкології часто використовують спеціальні препарати із вмістом антрациклінів. Ці речовини мають червоний колір, звідси і назва процедури. Багато хворих згадують даний метод лікування з жахом, і справді він агресивний і складно переноситься хворими.

Препарати мають високий рівень токсичності, але показують високу ефективність. Найчастіше червону терапію поєднують з іншими методами лікування, щоб досягти високого результату та знизити навантаження на організм.

При лікуванні онкології на 2 і 3 стадії використовують два ефективні препарати Доксорубіцин і Цитоксан. Під час «червоної» терапії повністю завалюється структура ракових клітин, внаслідок чого вони перестають розмножуватися та гинуть.

Після “червоної” хіміотерапії спостерігається велика кількість побічних явищ. Найнешкідливіше, з чим можна зіткнутися, це нудота, блювання, слабкість та анемія. У більшості хворих спостерігають різке зниження кількості лейкоцитів та тромбоцитів, повну відсутність апетиту.

Найбільше жінки переживають через рясне випадання волосся, але цей ефект тимчасовий, і зберігатиметься лише під час лікування. Після одужання волосся знову почне рости.

Сучасна медицина та лікарі спеціалізованого мамологічного центру, що знаходиться в Києві, за адресою: м. Київ, проспект Валерія Лобановського, 17, чудово справляється з лікуванням раку молочної залози, більшість жінок одужують і можуть знову вести колишній спосіб життя, працювати. Якщо виявити рак на першій стадії, лікування буде менш агресивним, а організм швидко відновиться.