Здоровье

Як і навіщо роблять рентген?

Як і навіщо роблять рентгенЗробити рентген майже всіх органів людини можна за допомогою рентгенівського апарату. Дану процедуру проводять у спеціально обладнаному кабінеті, де розміщені джерела живлення, випромінювачі, перетворювачі та приймачі випромінювання, а також касети з плівкою. Протягом одного року дозволено піддаватися рентгенівській дозі до 150 мілізівертів. Таке опромінення одержують при діагностиці різних частин організму людини. Найчастіше роблять флюорографію, мамографію або стоматологічний рентген. Загальний рівень даних обстежень не повинен бути більшим, ніж 20 мілізіверт.

Завдяки рентгену, досліджують кістки та суглоби, а також внутрішні органи, у тому числі й органи тазу. Більш ніж часто рентген проводять у травматологічному відділенні або стоматології. Устаткування для проведення рентгенологічних досліджень можна придбати у компанії Ликарно. Компанія є одним з основних постачальників передового медичного обладнання для діагностики та досліджень. Завдяки організації прямого постачання купити необхідне обладнання можна за найнижчими цінами.

Як відбувається рентген?

Рентген не потребує попередньої підготовки. Іноді для дослідження рентгена застосовують медичний одяг, у якому знаходиться свинцева пластина. Такі заходи вживаються, щоб захистити від опромінення організм людини. Відкритим можна залишити лише місце, яке потрібно дослідити. Під час проведення процедури можна прийняти стояче або положення сидячи. Лежати людині слід, якщо проводять рентген хребта. Процедура проводиться протягом кількох хвилин. У цей час лікар переходить в іншу кімнату, звідки керує рентгенівським апаратом, який клініка може придбати в компанії Лікарно. З повним асортиментом продукції можна ознайомитись за посиланням: https://www.licarno.com.ua/product-category/diagnostyka/.

Як і навіщо роблять рентген

Кому протипоказано рентген?

  • Критичних протипоказань рентген не має, але є деякі обмеження, які стосуються вагітних, а також мають діагноз ожиріння.
  • У першому випадку через те, що рентген легень проводять посередині тулуба і можуть завдати шкоди майбутній дитині.
  • У другому випадку через велику кількість жиру на знімку з’являться чорні плями, які вплинуть на чіткість зображення.

Щоб рентгенівський знімок був досконалим і мав достатню інформацію, часто використовують методи для контрасту органів. Перед процедурою в кров пацієнта вводять йодовмісні препарати. Такий контраст є безпечним та виводиться з організму природним шляхом.

Чи можна проводити рентгенівське обстеження дітям?

Не всі знають, що дітям до 16 років не варто робити рентгенів. Однак, за необхідності (переломах, флюорографії) без такої процедури не обійтися. Річна доза опромінення для дітей становить не більше 50 м3в. Після опромінення необхідно більше вживати рідини у вигляді кефіру, соку з томатів, зеленого чаю, їсти більше м’ясних страв і отримувати вітамін «С», який міститься в багатьох фруктах, а також у капусті, буряках та інших овочах.