Здоровье

Як зрозуміти, що в квартирі сухе повітря

1

Вимірювання рівня вологості повітря в квартирі є важливим аспектом забезпечення комфортних і здорових умов проживання. Адже вологість повітря впливає на якість життя, здоров’я та добробут людей. Надмірно сухе повітря може призвести до проблем з диханням, сухості шкіри, подразнень очей та носових проходів. Також воно сприяє поширенню вірусів та бактерій, що збільшує ризик захворювання на простудні захворювання та інші інфекції. Ми розповімо, як зрозуміти, що у квартирі сухе повітря.

Чому сухе повітря у квартирі небезпечне

Оптимальний рівень вологості повітря в приміщенні знаходиться в діапазоні від 30% до 50%. Збалансована вологість допомагає уникнути багатьох проблем, пов’язаних з надмірним або недостатнім зволоженням повітря. Крім впливу на здоров’я, рівень вологості повітря також впливає на комфортність проживання.

Якщо при вимірюванні вологості, ви визначили, що її відсоток занизький, ситуацію потрібно виправляти. Контролювати рівень вологості у квартирі можливо, якщо купити зволожувач і регулярно ним користуватися. Важливо ще і тому, що сухе повітря має накопичувальний вплив на здоров’я мешканців. Ви можете відчувати:

  • сухість в носі та горлі: сухе повітря може викликати дискомфорт у носових шляхах та горлі, пересихання дихальних шляхів, що проявляється почуттям сухості, печіння або свербіння;
  • суху шкіру, лущення, свербіж або навіть подразнення: якщо повітря в квартирі дуже сухе, це може призводити до втрати вологи з шкіри;
  • проблеми зі сном: сухе повітря може впливати на якість сну, коли мешканці можуть відчувати нездатність заснути, почуття збудженості під час ночі, ранкову втомленість або недостатню відновлювальну регенерацію після ночі;
  • посилене електричне опалення: у сухому середовищі вологість випаровується швидше, тому, коли батареї чи інші системи опалення працюють, вони можуть видавати більше тепла, що впливає на комфорт.
  • проблеми з диханням: деякі можуть помічати, що сухе повітря ускладнює дихання, особливо у тих, хто має схильність до алергій, астми або інших захворювань дихальних шляхів.

Сухе повітря особливо шкодить дітям і людям, котрі мають схильність до алергічних реакцій та астми. Важливо також слідкувати за вологістю через чутливість та слабкість імунітету до бактерій та вірусів, що у теплому повітрі швидко розмножуються. Псується і саме приміщення, а саме: паркет, меблі, плінтуси і, навіть, дерев’яні музичні інструменти. Сухе повітря впливає не тільки на людське життя, але й шкодить стану домашніх рослин: вони в’януть, пересихають, а іноді зовсім перестають рости.

Важливість зволожувача для комфортного дихання

Ось чому важливо користуватися зволожувачем повітря та контролювати ці показники. Сучасна техніка допомагає забезпечити потрібний рівень зволоження у квартирі і створити комфортні умови проживання. Великий вибір кліматичної техніки ви знайдете в каталозі магазину Алло. Під час вибору зволожувача звертайте увагу на його тип, продуктивність, об’єм водяного бака та площу, яку техніка охоплює. З таким пристроєм ви одразу відчуєте різницю у вашому самопочутті.