Информация

Споживання енергії водонагрівачем

Споживання енергії водонагрівачемКількість енергії, що поглинається спеціальним бойлером — це значний показник при придбанні місткості для нагрівання води. Даний параметр необхідно знати, оскільки набувати водонагрівач зайвої потужності – це означає витратитись. Але що потужніший бойлер, то швидше нагріється вода. Безліч ТЕНів мають термостати, завдяки чому можна спостерігати за тим, як витрачається електроенергія. На деяких моделях встановлено по два «ТЕНи» для спільного функціонування. Якщо доведеться витратити багато енергії, то рекомендується накопичувальний або проточний водонагрівач.

В такому випадку на те, скільки кіловат бере бойлер, впливає кількість пунктів забору та продуктивність обладнання. Прямотічний водонагрівачі можуть довести рідину до кипіння при пересуванні води через пристрій. А це можуть виконати лише потужні ТЕНи.

Витрата енергії, що поглинається

У побуті здебільшого використовується 150 літрів на день. Середньомісячна продуктивність протечних водонагрівачів менша на 24 – 34% накопичувальних. Але якщо устаткування розраховане кілька об’єктів, ситуація може різко змінитися; адже тоді агрегат може витратити до 20 кіловатів. При максимальних витратах витрати енергії майже однакові. Однак, якщо буде використання незначної кількості теплої води (для миття рук або посуду), краще придбати проточні апарати. Таким чином, заощадити можна в обох випадках, проте все залежить від розрахунків за індивідуальними особливостями використання.

Правила розрахунку поглинання енергії (у кіловатах)

Що необхідно мати на увазі при розрахунку поглинання електроенергії спеціальним нагрівачем:

  • Мінімальний показник потужності.
  • Період нагрівання рідини.
  • У технічному паспорті нових моделей накопичувальних та проточних водонагрівачів вже вказано витрати енергії за день.

Чому не слід повністю відключати місткості для нагрівання води?

Як тільки вода нагрілася до потрібної позначки, починається автоматичне перемикання на економічний режим не на повну потужність, а щоб підтримувати певний рівень температури в місткості, природно до +50°С. Якщо враховувати, що повне нагрівання – до + 75°С, то середньомісячний показник поглинання енергії знижується менш сильно.

Основа водонагрівача добре утеплена і функціонує як теплоносій. У якісних агрегатах термос остигає лише на пів градуса на годину. За 9 годин теплоносій може охолонути на 5 градусів, так що повне вимкнення не сильно знизить витрати, проте при постійному використанні доставить певний дискомфорт — щоб скористатися гарячою водою, доведеться чекати набагато довше.

Якщо обладнання не використовувалося більш ніж три доби, то радять повністю відключити водонагрівач від електричної мережі. Якщо при певних нюансах використання повне відключення від мережі рекомендується, потрібно вибирати місткості з таймером.