Разное

Картопля на посадку: як обробити та підготувати

1

Картопля – найпопулярніший «овоч», який вирощують на українських городах. Та для отримання хорошого врожаю потрібно правильно підготувати картоплю до посадки. Дізнайтесь про основні етапи підготовки картоплі до посадки, що отримати смачний та великий врожай.

Підготовка картоплі до посадки

Можна як купити картоплю на посадку, так і зібрати з минулого врожаю – кожен самостійно обирає спосіб розмноження. Та на всяк випадок, збережіть ці поради:

  1. Вибір насіння. Правильний вибір насіння – перший крок до успішного врожаю. Віддайте перевагу сертифікованим сортам, які пристосовані до вашого регіону і мають стійкість до захворювань.
  2. Калібрування. Відсортуйте картоплю за розміром, відокремлюючи маленькі картоплини (діаметром до 4 см) від середніх і великих. Маленькі клубні використовуються для посадки в цілому вигляді, середні та великі рекомендується розрізати на частини – так звані саджанці.
  3. Загартування та пророщування. Загартування полягає в підвищенні стійкості картоплі до стресів, таких як низькі температури та відсутність вологи. Одночасно з метою підготовки картоплі до посадки її пророщують, щоб забезпечити більш швидкий ріст саджанців. Для цього клубні розкладають на світлому місці при температурі 15-20 градусів. Через 2-3 тижні з’являться ростки довжиною до 1,5 см.

Як обробити насіння картоплі для посадки?

Обробка картоплі перед посадкою включає захист від захворювань та шкідників. Для цього використовують різні методи та засоби:

  • Біопрепарати. Це безпечні для довкілля засоби, які містять в складі корисні мікроорганізми, що запобігають розвитку інфекцій та шкідників. Розчин біопрепарату готують відповідно до інструкції та замочують клубні на кілька годин перед посадкою.
  • Фунгіциди. Ці хімічні препарати захищають картоплю від грибку. Обробка проводиться за допомогою замочування або обприскування картоплин розчином фунгіциду.
  • Інсектициди. Такі хімічні препарати добре захищають від шкідників. Зазвичай використовуються при виявленні шкідників у ґрунті або насінні.

Приклади інсектицидів: Актара, Командор, Конфідор.

  • Альтернативні методи. Натуральні засоби теж гарно працюють. Наприклад, такий розчин: 10 л води, 1 кг дрібно розтрощеного деревного попелу і 50 г мила. Також городники використовують розчин медичного спирту (10 мл 70% спирту на 1 л води). Обробка насінин проводиться за допомогою замочування або обприскування.

Перед використанням будь-якого препарату або методу, ретельно ознайомтеся з інструкцією, та врахуйте рекомендації з безпеки для здоров’я людини та довкілля. І не забувайте про дбалу підготовку, щоб врожай вразив об’ємом та смаком!