Що може бути затишніше м’яких меблів? М’яке крісло, пуф, диван — це все допомагає будинку стати комфортною зоною для відпочинку не тільки тіла, а й вуха. Однак попри те, що дивани та крісла є джерелом затишку, саме вони є головним розсадником цвілі, пилу та грибків. До того ж на оббивці дуже легко залишити кілька справді складних плям.
Вкрай неприємне сусідство, чи не так?
Зазвичай фахівці «Мій диван», яка робить хімчистку диванів у Києві https://www.moi-divan.kiev.ua/, рекомендують чистити диван для косметичного вигляду приблизно один раз на тиждень. Щомісяця необхідно використовувати послуги хімчистки. Тільки в такому випадку всі м’які меблі будуть абсолютно безпечними для людини. Однак найкраще використовувати спеціалізованих фахівців, які знають, як правильно чистити дивани та крісла навіть від найсерйозніших плям.
Хімчистка вдома від фахівців – це справді елемент утопії. Однак не варто надаватися мріям. Необхідно самостійно навчитися проводити поверхневе та глибоке очищення м’яких поверхонь. Лише в такому випадку можна буде перестати дихати спорами плісняви та пилом.
Видалення пилу: домашня хімчистка
Найголовніший аспект у прибиранні – це видалення пилу. М’які поверхні є винятком. Не існує способів повністю уникнути пилу на диванах та кріслах. Ну це в тому випадку, якщо не поміщати предмети меблів у герметичні целофанові чохли. Навряд чи хтось порадіє таким меблям у себе вдома.
На самому початку потрібно приступити до сухого чищення м’якої поверхні. Для цього потрібно пройтися пилососом по меблі, використовуючи максимальний режим всмоктування. Навіть необхідно буде накрити меблі великим і вологим простирадлом, щоб почати добре його вибивати. Весь бруд залишиться на простирадлі та не потрапить у повітря. Саме з цієї причини варто використовувати старе і непотрібне простирадло.
Результат таких нехитрих дій досить важко побачити на власні очі, проте він справді буде! Якщо диван білого кольору, різниця буде колосальна. До того ж ці способи не мають на увазі використання побутової хімії, яка часто має відтінки у складі. Відтінок оббивки не буде зіпсований. Також, якщо оббивка дозволить, то найкраще провести замочування тканини в кондиціонері для білизни. Для цього необхідно взяти вологу і м’яку губку, занурити її в розчин води та кондиціонера, а потім почати промочувати поверхню.
Як правило, домашні м’які меблі робляться алькантари. Тому можна без побоювання використовувати всі ці методи боротьби із забрудненнями пилом. Але як же бути, якщо диван зроблений з екологічної шкіри або натуральної шкіри? Тут уже все у рази простіше. У магазинах можна знайти безліч спеціалізованих засобів для цих поверхонь. Можна вибрати будь-який відповідний варіант і, дотримуючись інструкцій, почати проводити чищення поверхонь. Важливо повністю прочитати інструкцію, щоб не зіпсувати поверхню. Також важливо вибирати лише м’які губки для чищення.