Потрібно відразу відзначити той факт, що група дворічників складається саме з тих рослин, які живуть рівно протягом двох років. Квіти вони дають саме другого року. Сюди можна віднести наперстянку пурпурову, дзвіниці середні, лунарію, а також окремі багаторічні рослини. Але як же вирощуються дворічні рослини та що потрібно враховувати під час догляду? Варто розібратися в цих питаннях вже зараз.
Принцип вирощування дворічних рослин
Проводиться сіяння дворічного насіння, наприклад, віоли ампельної https://semenashop.com.ua/138-viola-ampelnaya/https://semenashop.com.ua/138-viola-ampelnaya/ у відкритому ґрунті або парнику приблизно на початку літа. Як тільки з’являються перші кілька справжніх листів, усі сіянці мають пройти процедуру пікірування. Дуже важливо враховувати, що не пізніше вересня паростки потрібно буде пересадити на постійне місце проживання у квітнику. До того ж потрібно буде дуже важливо враховувати той факт, що рослина повинна встигнути створити міцну кореневу систему ще до перших морозів.
На самому початку весни, як тільки зимові морози проходять, рослина може випустити своє коріння над землею. Щоб уникнути цієї неприємності, необхідно буде ще до морозів мульчувати з паростка за допомогою сухого листя або торфу. Як тільки сніг розтанув, мульча має бути видалена.
Дворічні рослини цвістимуть наприкінці свого життєвого циклу. Наприклад, сюди можна віднести незабудку, наперстянку і навіть турецьку гвоздику. Всі ці рослини будуть потребувати обрізки надземної частини.
Братки
Ця фіалка виросте не вище 30 сантиметрів від землі. Залежно від обраного сорту, рослина буде цвісти в березні або ж наприкінці травня. Велике значення матиме час посадки рослини. Є окремі сорти, які починають зацвітати наприкінці серпня і продовжують до перших морозів. Квіти дуже люблять сонце чи півтінь. Ідеально підійде вологий або пухкий ґрунт.
Незабудка
Ця рослина в середньому зростає не більше 20 сантиметрів. Прекрасно росте в півтіні та в нирці у підвищеній вологості. Цвітіння починається на початку літа. Самі квітки дуже маленькі і мають біле, рожеве та блакитне забарвлення.
Маргаритка
Ця багаторічна квітка втратить свою красу відразу після другого року життя. Він продовжуватиме цвісти, але дуже скромно. З цієї причини найкраще його сприймати як дворічна рослина. Рослина може стати ідеальною прикрасою абсолютно будь-якої клумби на дачі. Самі квіти мають білий, рожевий та червоний відтінок. Квітки дуже схожі на кошики. Ідеально підходить волога та прохолодна погода на вулиці. Цвітіння може тривати аж до глибокої осені.
Дзвіночки
Ця квітка дуже популярна у тому випадку, якщо необхідно буде озеленити клумбу. Однак прекрасно рослина почувається в одиночній або груповій посадці. До того ж рослину можна буде вирощувати навіть у контейнері. Висота дзвіночка варіюється від 50 до 100 сантиметрів. Квітки дуже великі та можуть досягати 7 сантиметрів. Цвітіння із червня до серпня. На третьому році цвіте мізерно.