Здоровье

Що потрібно знати про пряні та лікувальні рослини

лікувальні рослиниУкраїна – це країна, багата на лікарські рослини та пряні трави. Серед них є більш популярні та дещо менш поширені, але не менш від цього корисні. Вони продаються як у супермаркетах та на ринках, так і в інтернет-магазинах. Що стосується вартості на лікувальні рослини, то тут багато залежить від виду.

Класифікація лікувальних рослин в Україні: основна інформація

Прийнято наступний поділ усіх лікарських, а також пряних рослин:

  • офіційні – вони є у спеціальному реєстрі та їх дозволяє використовувати офіційна медицина;
  • фармакопейні – трави, які дозволено виробляти та зберігати за певних умов;
  • народні – ті, що застосовуються в основному в народній медицині.

При цьому будь-які трави з цих категорій можуть бути як культурними, так і дикорослими. Найбільш популярними є рослини, які вирощені в екологічно чистих умовах. Їх також можна вирощувати і самостійно, оскільки це не потребує особливих навичок. головне – це якісний посівний матеріал.

лікувальні рослини

Які лікарські трави можна вирощувати на дачі

Як і інші рослини, лікарські трави бувають однорічні та багаторічні. І ті, й інші можна вирощувати з насіння чи розсадним способом. Обидва варіанти можуть бути використані на дачній ділянці або на городі, кожен сам визначається з тим, який найбільш зручний.

Для того, щоб отримати справді гідний урожай, необхідно дотримуватись індивідуальних вимог, але є й загальні. Так, ґрунт для посадки обов’язково повинен бути пухким і добре дренованим, оскільки більшість лікарських та пряних трав не переносять застою води – вони від нього хворіють. Крім того, рослинам обов’язково потрібно багато світла – від п’яти до шести годин на добу, тоді зелень буде соковитою. До того ж рослини потребують якісного поливу.

Перевагою вирощування саме лікарських рослин є те, що вони досить невибагливі у догляді та не вимагають внесення досить великої кількості добрив – за сезон їх достатньо кілька разів підгодувати органікою. Крім того, вони вкрай корисні для боротьби зі шкідниками: зазвичай такі трави виділяють фітонциди та ефірні олії, так що вони здатні захистити не лише себе, а й навколишні рослини.

Чому варто купувати насіння лікувальних трав в інтернет-магазині

Це просте і зручне рішення – по-перше, зазвичай покупцям пропонується максимально широкий асортимент, по-друге, вартість насіння буде дешевшою. Придбання оптової партії – це гарне рішення, але кількість придбаного насіння насправді не має великого значення. Найголовніше – це їхня якість та можливість доставки в будь-яку точку країни. Покупці точно залишаться задоволеними.

Звичайно, таку покупку слід робити лише у перевіреному інтернет-магазині. який має гарну репутацію. Попередньо потрібно прочитати про нього відгуки на сторонніх ресурсах та форумах. Можна попередньо зробити невелике замовлення, щоб оцінити якість насіння.