Дети

Планую освіту для дитини за кордоном. Коли краще починати підготовку до вступу?

_ispit_test_italiya_gettyimages_1404375805_1200x675Навчання за кордоном – це серйозний крок, який вимагає ретельної підготовки. Тому починати планувати його варто якомога раніше, щоб мати достатньо часу для обмірковування всіх деталей і підготовки необхідних документів.

У випадку з дитиною, яка вчиться в школі в Україні (наприклад 7-11 клас), найкраще почати підготовку вже зараз. Це дозволить вам:

 • Ознайомитися з різними освітніми системами країн, які ви розглядаєте.
 • Вивчити вимоги до вступу до шкіл, підготовчих програм та ВНЗ.
 • Провести тестування дитини (англійська чи інша мова, профтести та інше), щоб визначити її рівень знань, навичок та бажань.
 • Почати готувати дитину до адаптації до нового середовища.

В якому віці краще вступати до школи, підготовчої програми чи ВНЗ за кордоном, залежить від багатьох факторів, зокрема від індивідуальних потреб і цілей дитини.

Якщо дитина має хороші знання і навички, вона може вступити до закордонної школи з 6 до 15-16 років. Це дозволить їй отримати повноцінну середню освіту в країні перебування.

Якщо дитина має слабші знання, можна розглянути варіант вступу на підготовчу програму. Підготовчі програми зазвичай тривають один-два роки і готують учнів до вступу до шкіл або ВНЗ.

Вступ до ВНЗ напряму можливий з 17-18 років, або після закінчення закордонної школи. Для цього дитина повинна мати дуже високий рівень знань і навичок, а також успішно пройти вступні іспити.

Якщо ви розглядаєте навчання за кордоном у академічно сильних шкіл та ВНЗ Канади, США, Британії та Нідерландів, вам слід враховувати наступні особливості:

 • Канада, США, Британія та Нідерланди мають схожі освітні системи, але є деякі відмінності. Наприклад, у вартості навчання, популярних спеціальностях, географічному положенні тощо.
 • Умови вступу до шкіл, підготовчих програм і ВНЗ в цих країнах також схожі, але є нюанси. Наприклад, для вступу до школи в США потрібно пройти тест SAT, а для вступу до школи в Британії достатньо IELTS.

Щоб отримати більш детальну інформацію про освіту в цих країнах, ви можете звернутися до освітніх агентств, які спеціалізуються на наданні послуг з навчання за кордоном, наприклад SIMPLEX.UA.

Ось кілька порад, які допоможуть вам підготуватися до вступу дитини до школи, підготовчої програми чи ВНЗ за кордоном:

 • Звузьте перелік країн до мінімума в 1-2 країни. Чим більше – тим більше відмінностей у вступі та навчанні, що сильно ускладнює процес вступу і підготовки.
 • Проведіть дослідження і зіберіть інформацію про різні навчальні заклади, які вас цікавлять, завітайте на їх вебсайти.
 • Зверніться до освітньої агенції за консультацією та скористайтесь їх послугами.
 • Поговоріть з іншими батьками, чиї діти навчаються за кордоном.
 • Організуйте дитині тестування, щоб визначити її рівень іноземної мови, інтереси, бажання та академічні знання.
 • Почніть готувати дитину до адаптації до нового середовища – класно працюють поїздки на канікули за кордон, у табори, мовні школи, тощо.

Бажаємо вам успіху у виборі освітнього закладу для вашої дитини!