Рацион

Як навчитися готувати: корисні поради для початківців

Як навчитися готуватиБагато людей задумаються про те, що потрібно почати вчитися смачно готувати. Це є можливим. До того ж приготована їжа повинна бути смачною та корисною. Якщо розвивати уміння приготування, можна заощадити на покупці полуфабрикатів.

З чого потрібно почати

Книга рецептів https://podobaika.com/ може бути корисною, але слід переконатися у наявності якісного посуду (каструля, сковорода, обробна дошка). Якщо людина намагається рахувати калорії та корисно харчуватися, необхідно використовувати електронні кухонні ваги.

Дуже важливо придбати якісну сковороду з товстими стінками та антипригарним покриттям. Оптимальний діаметр – від 30 см у діаметрі. Інгредієнти не вдасться обсмажити на тонкій сковороді, зробленої із алюмінію. До того ж слід переконатися у можливості використання мінімальної кількісті олії, щоб їжа не була занадто калорійною, а продукти були смачними.

Як навчитися готувати

Отже для приготування їжі потрібно використовувати наступні види посуду:

  • Сковорода з антипригарним покриттям і товстими стінками. У цьому випадку посуд може підтримувати температуру рівномірно на поверхні. Для цього не підходять сковороди, які є легкими та вироблені з алюмінію.
  • Каструля. Вона використовується для варіння, має бути місткою. Нагрівати воду для овочів або макаронів можна в будь-якій місткій каструлі.
  • Сотейник. Відрізняється невеликим діаметром (12-15 см). Зазвичай використовується для приготування риса, гречки, різних соусів. Найкращий варіант – це обрати сотейник із антипригарним покриттям.
  • Ніж для овочів. Він може бути невеликим. Слід відзначити, що професіонали використовують великі ножі для овочів, а також м’яса. Але початківцям буде простіше використовувати невеликий ніж, але він повинен бути гострим. Ручка повинна бути прогумована, щоб знизити ризики поранитись при використанні ножа, коли у людини мокрі руки.
  • Обробна дошка. Рекомендується використовувати дві: одна – для м’яса, а інша – для овочів і фруктів. При цьому нарізати часник та цибулю краще на першій.
  • Таймер зі зворотним відліком часу. Він дозволить дотримуватися оптимального часу готування. Це важливо при готуванні різних страв.

Саме ці види посуду та також техніки будуть корисними для багатьох людей.

Як навчитися готувати

Особливості навчання приготування їжі

Початківцям легше використовувати спеціальні конструктори. Наприклад, є сервіси, які дозволяють обирати страви з урахуванням білків та вуглеводів, а згодом – інгредієнтів для смаку.

Також потрібно врахувати, як довго потрібно готувати різні страви. Для макаронів і круп зазвичай достатньо 10-15 хвилин. Для приготування каші потрібно орієнтуватися на співвідношення: 1:2,5 (крупа – вода).

Приготування м’яса триває 5-30 хвилин. Фарш готується швидше, а курячий окорок – довше. Найпростіше обсмажити фарш або філе, яке нарізане кубиками невеликими розмірами. Спочатку потрібно розігріти сковороду з використанням олії, а згодом можна викладавати м’ясо, обсмажувати його декілька хвилин, далі – тушкувати на меншому вогні. У кінці додавати сіль та нарізані овочі або гриби.

Як навчитися готувати

Корисні поради

Початківцям будуть корисними наступні поради, завдяки їм можна легше здобути необхідні навики:

  • Особливості технік приготування. Найпростіші способи – тушкування, варіння. До того ж можна використовувати пароварку, мультиварку, бо завдяки їм можна простіше та швидше готувати страви.
  • Правильне використання компонентів. Необхідно враховувати особливості їх поєднання. Інакше можна легко зіпсувати страву. Цікаві варіанти – риба та лимон, помідори з болгарським перцем і часником, м’ясо з овочами.
  • Слід використовувати спеції. Вони є корисними, а ще покращують смак їжі.
  • Рекомендується додавати соуси. Наприклад, рис можна поєднувати з соєвим соусом.
  • Слід починати з приготування простих страв. Спочатку можна навчитися готувати гарніри та тушковані овочі.

Домашня їжа зазвичай є смачною та корисною. До того ж приготування страв у домашніх умовах дозволяє економити. Недивно, що важливо навчитися готувати різні страви з урахуванням їх смаку. Згодом кулінарія може навіть бути хобі, яке дозволяє отримувати яскраві емоції, цікаво проводити вільний час. Різноманіття рецептів є дуже важливим, бо кожна людина може знайти найкращі варіанти для власного раціону.