Здоровье

Які інфекції лікує флуконазол

Які інфекції лікує флуконазолТакий синтетичний препарат, як флуконазол, вибірково пригнічує вироблення стеролів у клітині грибів – патогенних мікроорганізмів Флуконазол виявляє протигрибкову ефективність щодо різновидів грибів Candida.

Що потрібно знати про препарат

Флуконазол є представником нового класу триазольних протигрибкових засобів, що є потужним селективним інгібітором синтезу стеролів в організмі грибів. Ось чому потрібно знати які інфекції лікує флуконазол. Механізм дії пов’язаний з вираженим пригніченням ферменту 14a-деметилази у грибів і внаслідок цього придушенням синтезу ергостеролу, основного компонента стінки грибів.

Капсули Флуконазолу випускають двох дозувань: 50 мг та 150 мг. Капсули з дозуванням 50 мг відпускаються з аптек за рецептом лікаря, 150 мг (для усунення вагінального кандидозу) без рецепта.

Їх приймають внутрішньо, повністю, до їди або після їди — не має значення. Їда не впливає на біодоступність ліків.

Схему приймання визначає лікар. Лікування зазвичай починають до отримання результатів досліджень, після отримання можливе коригування.

Дозування флуконазолу та тривалість приймання, як і інші протигрибкові засоби, залежить від характеру грибкової інфекції та того, наскільки вона важка. Наприклад, при системних мікозах терапія триває до двох років.

У засобу хороше всмоктування, у середньому через годину після приймання досягається максимальна концентрація у плазмі крові. Терапевтичний ефект починається за 24 години.

Побічна дія

Флуконазол переноситься пацієнтами задовільно. Але можливий розвиток деяких побічних ефектів. Зареєстровані такі клінічні значущі негативні явища:

  • Травна система: часто – біль у животі, який доповнюються нудотою та блюванням, нечасто з’являється діарея, диспепсія, сухість у роті, зниження апетиту, порушення випорожнень, зміни смаку, метеоризм, рідко проявляє себе печінкова дисфункція.
  • ЦНС: часто – головний біль, рідко – запаморочення, судоми, зміна смаку, надмірна втома, безсоння, сонливість, тремор, рідко. але можуть проявлятися досить помітні судоми.
  • Скелетно-м’язова система: рідко – біль у м’язах.

Загалом при дотриманні рекомендованих дозувань препарат добре переноситься.

З можливих побічних ефектів найчастіше зустрічаються досить стандартні прояви, такі як:

  • головний біль;
  • висипання, шкіряний свербіж, кропив’янка;
  • біль у животі, блювання, нудота;
  • зміни активності печінкових ферментів;
  • слабкість, астенія, підвищена стомлюваність;
  • лихоманка, підвищена пітливість.

Інші прояви: пітливість, пропасниця, запаморочення.

Щодо передозування, то воно майже неможливе — зафіксований єдиний випадок у сорокадвохрічного пацієнта. Він був інфікований вірусом імунодефіциту людини та прийняв одразу 8200 міліграмів препарату. Після такой великої дози в нього з’явилися ознаки параноїдної поведінки та галюцинації. Пацієнта було госпіталізовано. при чому ніяких критичних наслідків прийом такої дози флуконазолу не мав — протягом двох діб його стан було повністю нормалізовано.

У разі, якщо є підозра на передозування, проводиться здебільшого симптоматичне лікування, до якого відносяться. зокрема, промивання шлунку та підтримуючи засоби.