Здоровье

Сауна для схуднення: нюанси та правила

1 2

Відомо, що відвідування сауни разом з іншими процедурами допомагає знизити вагу. Якщо ви серйозно ставитеся до того, щоб позбавлятися зайвих кілограмів, тобто дотримуєтеся правильного харчування, ви досить активні, добре висипаєтеся і не маєте стресів, ви зможете почати ходити в сауну як додатковий елемент процесу схуднення.

Пам’ятайте, що якщо не вирішено проблем вашої харчової поведінки та активності, сауна сама по собі не зможе допомогти вам стати стрункішою(-им)!

Один із ефектів сауни в тому, що вона допомагає виводити з потовиділенням токсини та шлаки, у тому числі солі, які затримують рідину. Крім того, якщо ви добре попарилися і пропотіли, ви можете помітити, що вже за якісь 2 години начебто зменшилися в розмірах. Це особливо помічають жінки, які не мають великої зайвої ваги.

Ефект можна пояснити просто: велика вологовтрата робить вас трохи легшим, знижується набряклість. Щоб ефект тривав довше, знижуйте споживання солоної та будь-якої шкідливої їжі до мінімуму та відвідуйте сауну хоча б раз на тиждень. Проте краще це робити біля 3-4 разів, якщо, звісно, вам дозволяє ваше здоров’я.

Саме тому багато хто будує власну сауну дома. Це можна зробити як в приватному будинку, так і в квартирі, при певних умовах. Тож якщо у вас виникло бажання збудувати власну сауну, радимо звернутись вам до фахівців компанії Suomisauna. Вони займаються будівництвом лазень та саун під ключ, починаючи від створення проєкту, і до повної його реалізації.

Дуже важлива річ у схудненні – спокійний психічний стан. При стресі організм сильно напружений і хоче набрати якнайбільше ресурсів, щоб упоратися з ним. «Якщо зараз погано, то невідомо, що буде завтра, наберу я більше, про всяк випадок». Саме цим пояснюються «стресові запали», коли організм нещасливої та застресованої людини вимагає більше їжі.

Сауна в даному випадку допоможе знизити стрес, дасть внутрішній спокій та умиротворення, покращить сон, а організму не треба буде «думати» про те, як би більше набрати на чорний день.

Щоб процес схуднення йшов швидше, варто звернути увагу на такий порядок відвідин сауни:

  1. Теплий або гарячий душ для розігріву та підготовки до парилки.
  2. 3-4 заходи в парилку при температурі на верхній полиці – 90-100 ºС та з перервою – 10 хвилин. Після парильні можна поринути в холодний басейн або прийняти прохолодний душ.
  3. Після другого заходу слід випити гарячий потогінний відвар.
  4. Між другим та третім заходом у сауну слід зробити скраб за допомогою кукурудзяного борошна, кави чи інших засобів. Також можна зробити обгортання на основі глини чи морських водоростей у проблемних зонах. Можна зробити масаж проблемних зон чи всього тіла.

Що не можна чи не рекомендується робити у сауні?

Варто звернути увагу на запобіжні заходи та певні правила, які не варто порушувати, щоб не нашкодити собі та оточуючим. У саунах не можна або не рекомендується робити такі речі:

  • Вживати алкоголь – це обумовлено не лише моральною точкою зору, а й фізіологічною;
  • Переїдати – їжа в сауні взагалі дуже погано засвоюється організмом;
  • Сидіти на нижній полиці або на підлозі в парилці, збільшуючи час перебування в ній;
  • Тримати ноги внизу, а голову нагорі (особливо якщо ви сидите на верхній полиці);
  • Приймати гарячий душ відразу після парилки;
  • Сидіти у парилці з непокритою головою;
  • Сидіти в парилці, закинувши ногу на ногу;
  • Сидіти в парилці в одязі;
  • Відразу після парилки стрибати спітнілими в басейн (слід спочатку змити піт прохолодною або холодною водою під душем);
  • Плавати в басейні відразу після відвідин парилки або після всіх парних процедур (можна поплавати до).