Ногти

Як зробити манікюр у домашніх умовах – базові правила

2-obreznoj-manikjur

Турбота про нігті в домашніх умовах – має низку очевидних переваг. Ви самостійно регулюєте час проведення манікюру, не потрібно записуватись в салон, чекати своєї черги. З часом, освоївши навички, ви будете справлятися не гірше нейл-майстрів, що може зекономити кошти. Цей процес може стати своєрідним хобі, медитацією чи можливістю розкриття творчого потенціалу. Головне тільки бажання, хороші матеріали та дотримання певних технік. Знайти якісні інструменти та трендову продукцію манікюру від провідних виробників можна, завітавши до інтернет-магазину Фрумо.

Види манікюру

Існують два основні методи виконання манікюру: гігієнічний і декоративний. Важливо відзначити, що гігієнічний манікюр є основою успішної реалізації декоративного.

Також манікюр можна класифікувати за наступними типами:

  1. Класичний обрізний – найбільш поширеним методом розм’якшення й видалення кутикули, є розмочування її спеціальним розчином – водою. Цей вид манікюру є базовим для всіх новачків, застосовується традиційний манікюрний набір –  ножиці, накожниці, апельсинова паличка тощо.
  2. Європейський необрізний – безпечний метод, що ідеально підходить для тих, у кого тонка шкіра з близько розташованими кровоносними судинами. Основна відмінність полягає в тому, що після процедур з опилювання нігтів та замочування рук, кутикула не піддається обрізанню, а акуратно відсувається паличкою.
  3. Апаратний з використанням фрезеру для оброблення нігтів, кутикули. Це обладнання оснащене абразивними насадками із різними функціональними призначеннями. Такий манікюр виконується без попереднього замочування рук на сухій шкірі. Така процедура допомагає запобігти розшаруванням, надмірному росту кутикули, що особливо рекомендується для сухої шкіри.
  4. Манікюр з використанням спеціальних засобів вважається швидким і доступним для проведення в домашніх умовах. Суть методу полягає у нанесенні на шкіру навколо нігтя спеціального складу на основі фруктових кислот та олій для розм’якшення. Потім кутикула обробляється спеціальною пемзою. В кінці використовується зволожувальний крем.
  5. Комбінований – застосування одночасно декількох технік.

Як зробити собі манікюр у домашніх умовах

Перед тим як перейти до гігієнічного догляду за нігтями необхідно підготувати інструменти. Їх перелік залежить від різних факторів, включаючи ваші навички, бажання тощо. Проте до стандартного набору входять наступні позиції:

  • ацетон – рідина для зняття лаку;
  • серветки безворсові, можна також взяти косметичні диски;
  • кніпсер, манікюрні ножиці;
  • пушер;
  • ремувер – засіб для видалення кутикули;
  • пилочки різної абразивності;
  • полірувальний баф;
  • крем для рук.

Також якщо ви бажаєте пофарбувати нігті, можна використати бондер, лак, топ для звичайного покриття. А для довготривалого знадобиться праймер, база, гель-лаки різних відтінків, декоративні елементи, пензлі, UV/LED.

Етапи проведення класичного манікюру вдома:

  1. Ретельно вимийте руки, додатково обробивши антисептиком для запобігання можливої інфекції чи грибків при пораненнях.
  2. Відкоригуйте форму нігтів, вибравши для цього кніпсер, кусачки чи ножиці. Важливо, щоб інструмент був стерильним.
  3. За допомогою пушера чи апельсинової палички відсуньте кутикулу, а потім видаліть зайвий наріст за допомогою спеціальних інструментів. Почистіть піднігтьовий простір, приберіть задирки.
  4. Використовуйте пилочку для створення акуратної форми нігтів. Пилки мають різний ступінь жорсткості, представлену числами, де вища кількість відповідає м’якішій пилці. Рекомендується використовувати пилку з комбінованим покриттям 100/180 Грід.
  5. Баф допоможе відшліфувати нерівності та надати нігтям блиску. Цей двосторонній інструмент зазвичай має шорсткувату та м’яку сторони.
  6. Для зволоження кутикули, уповільнення її зростання та зміцнення нігтьової пластини, використовуйте спеціальну олію.
  7. Не забувайте зволожувати шкіру рук за допомогою крему, який також може сприяти зміцненню нігтів.

Для виконання манікюру з гель-лаком потрібно також спочатку підготувати пластину. Далі йде етап з використанням дегідратора, потім потрібно нанести кислотний або безкислотний праймер для створення зв’язку між натуральним нігтем та матеріалом. Він висихає самостійно протягом 5 секунд.

Наступний крок – нанесення прозорої, кольорової камуфлюючої бази. Обов’язково треба просушити її в лампі.

Далі потрібно нанести гель-лак, тут все залежить від ваших уподобань, хтось віддає перевагу однотонному глянцевому чи матовому покриттю, пастельним варіантам, френчу. А хтось полюбляє яскраві, кольорові дизайни, цікавої текстури тощо. Гель-лак, просушується у лампі відповідно до зазначеного часу на продукті.

Важливий крок – нанесення топового покриття, яке також просушується у лампі. Час полімеризації аналогічно основі й гель-лаку.

Після просушування прибирається липкий шар безворсовими серветками. Для чудового результату обробіть шкіру навколо нігтя олією чи кремом.

Помилки у манікюрі, яких варто уникати

Зробити гарний манікюр вдома можливо не вийде з першого, оскільки це процес, який потребує вдосконалення навичок, постійної практики. Але для мінімізації помилок, можна звернути увагу на деякі поради, а саме:

  • погана підготовка інструментів, матеріалів, знежирення, дезінфекція, заточення;
  • використання застарілих лаків, пензликів можуть призвести до нерівного покриття та нетривалої стійкості;
  • занадто інтенсивне обрізання кутикули може спричинити запалення, пошкодити нігтьову пластину;
  • товстий або тонкий шар лаку може зробити манікюр нерівним, менш стійким;
  • не дотримання інструкції з сушіння гель-лаку;
  • неврахування особливостей нігтів – ігнорування форми, структури при виборі дизайну може призвести до незадовільного результату;
  • застосування агресивних методів зняття продукту, може пошкодити поверхню нігтів.

Манікюр в домашніх умовах – цікавий процес, який стає легким з використанням спеціальних інструментів, якісних матеріалів. Бажання, практика та дотримання техніки допоможе підтримувати нігті у доглянутому та красивому стані.