Рацион

Копчення з домашньою коптильнею, як вид мистецтва!

Копчення з домашньою коптильнеюСпосіб приготування копчених продуктів за низьких температур за допомогою так званого смокера доволі поширений серед затятих любителів барбекю.

Основним елементом класичної коптильні є дві окремі камери: камера для приготування їжі та камера вогню, яка використовується для нагріву гриля для копчення. Дві камери з’єднані одна з одною, щоб і тепло, і дим могли досягати їжі, яка готується на грилі. Однак дим не залишається у варильній камері, а скоріше рухається повз м’ясо, поки знову не виходить назовні через трубу печі.

Коптильню зазвичай топлять вугіллям або дровами. Чим більше вогонь, тим вище температура приготування. Подачу кисню і, таким чином, температуру в середині пристрою можна регулювати за допомогою так званої вентиляційної заслінки. Утворення диму також залежить від подачі повітря: чим менше повітря потрапляє в топку, тим інтенсивнішим стає дим і, відповідно, аромат м’яса. Середня температура в коптильні становить від 90 до 110 С.

Завдяки повільному варінню при низьких температурах вода, що міститься в білках шматка м’яса, зберігається і поступово перетворюється на желатин. Результат: чудово соковитий і маслянистий шматок м’яса.

Які дрова підходять для копчення?

Дрова, які використовуються для розпалювання коптильні, відіграють важливу роль у смаку. Оскільки дим не тільки готує м’ясо, але й додає йому смаку, ароматна деревина в основному використовується як паливо:

  • хвойні породи деревини використовувати не можна через високий вміст смоли;
  • бук, вільха і дуб, навпаки, добре поєднуються майже з усім, хай то риба, птиця чи овочі;
  • деревина фруктових дерев, таких як яблуні, груші, сливи, апельсини, персики чи вишні, також надає стравам на грилі легку фруктову нотку.

Як контролювати температуру всередині коптильні?

Хороший контроль температури має вирішальне значення під час процесу копчення. Це неможливо, якщо коптильня піддається впливу коливань температури. Заслінка припливного повітря регулює подачу кисню, що означає, що тепло можна збільшити або зменшити. Випускна заслінка дозволяє диму, газу та надлишку тепла виходити з камери.

Щоб контролювати та регулювати температуру, заслінки слід регулювати правильно та повільно, щоб уникнути перегріву або надмірних температур. Тому доцільно провести пробний запуск перед фактичним копченням, щоб познайомитися з пристроєм і знайти ідеальне налаштування.

Якщо ви шукаєте простіший спосіб, то для вас створено електрокоптильню. Це сучасний пристрій для гарячого або холодного копчення продуктів, який працює на електроенергії. Завдяки цьому вона дозволяє готувати ароматні страви вдома або на природі з мінімальними зусиллями. Електрокоптильня забезпечує контрольований процес копчення та є зручною альтернативою традиційним дров’яним або вугільним коптильням.